czwartek, 23 marca 2017

Domek dla ptaków pełen magii

Cześć!

Mówią na nie różnie: budki lęgowe, domki dla ptaków, lub po prostu ptasie budki. Na fali postu Tekturowe domki - nowości w Laserowe LOVE i świetnych inspiracji naszego DT, a także w harmonii z nadchodzącą wiosną postanowiłam również przygotować i pokazać Wam dziś domek dla ptaków.

Jako bazę wybrałam wersję nieco bardziej elegancką i wymyślną - tę z ozdobnymi ażurami. Od początku rozważałam tylko jedną wersję kolorystyczną - ciemną, a właściwie czarną, dlatego surowy, tekturowy domek, a także wszystkie pozostałe tekturki pomalowałam czarnym gesso. Czarny papier, którym okleiłam domek ma lubiany przeze mnie efekt "bokeh" - dodaję czasem ten efekt podczas obrabiania fotografii, stosuję go także jako maskę na pracach scrapowych. Niewątpliwym atutem akurat tego papieru są błyszczące, foliowane elementy, które wspaniale rozświetlają cały arkusz.
Dla urozmaicenia tła kompozycji zrobiłam kilka stempli wodoodpornym tuszem oraz wykonałam dwa rodzaje wzorów z masek - również używając czarnego gesso.

Wszystkie elementy 3d - takie, jak mikrokulki, "art stones"oraz tekturki przykleiłam używając medium żelowego - mam więc pewność, że z czasem nie odpadną. Kompozycje kwiatowe przymocowałam klejem na ciepło, a na koniec użyłam mgiełek, którymi podmalowałam również niektóre tekturki i elementy 3d.

Zobaczcie, jak prezentuje się moja ptasia budka w pomieszanej technice scrapowo - mixed mediowej.
Dochodzę do wniosku, że ten tekturowy domek dla ptaków nie jest typowo wiosenną budką. To raczej domek nocnego słowika lub bajkowy domek małej wróżki - czarownicy, która lubi scrapbooking i mixed media, i lubi z nimi eksperymentować.
Jeśli będziecie próbować wykonać własny domek, nie zapomnijcie okleić go papierem również wewnątrz lub pomalować widocznych miejsc we wnętrzu farbą w kolorach z wybranej przez siebie palety barw. Ta wersja tekturowej bazy posiada duże okienko i na prawdę widać, co znajduje się w środku, albo raczej - czego tam brakuje.

Wykorzystane materiały:
http://www.laserowelove.pl/pl/p/Tekturka-Cegly-Back-to-school/655http://www.laserowelove.pl/pl/p/Tekturka-Kratka-Vintage-Memories/1445      http://www.laserowelove.pl/pl/p/Tekturka-Domek-King%2C-3D/1999
http://www.laserowelove.pl/pl/p/Mgielka-perlowa-zloto-gold%2C-13arts/1976 http://www.laserowelove.pl/pl/p/Podklad-GESSO-czarny-100-ml-Pentart/1486 http://www.laserowelove.pl/pl/p/Mgielka-Aquacolor-Bordeaux-Iridescente%2C-metaliczna-Stamperia/302
http://www.laserowelove.pl/pl/p/Medium-zelowe-GEL-MEDIUM%2C-120-ml-13arts/1954 http://www.laserowelove.pl/pl/p/Poduszka-z-tuszem-wodoodpornym-JET-BLACK-Archival-Ink-Pad-Ranger/1040

Pozdrawiam,
Basia.

https://watacukrowa.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz