niedziela, 30 kwietnia 2017

DIY z dziećmi - tablica magnetyczna i przybornik na biurko


Dzisiaj przychodzę do Was z pomysłem, jak kreatywnie i pożytecznie spędzać czas z dziećmi. Pogoda u nas nie zachęca do spacerów, więc wykorzystaliśmy tę porę na organizację biurka dwóch szkolniaków. 

Tablica magnetyczna i przybornik na biurko


W naszej pracy wykorzystaliśmy kilka przedmiotów, które z pozoru były już niepotrzebne. Zobaczcie, co jest potrzebne.


Jak widać na powyższym zdjęciu, trzeba przygotować:
-metalowe puszki (po groszku, kukurydzy, brzoskwiniach, itp.);
-starą ramkę na zdjęcia (rozmiar zależy od tego, jak duża ma być Wasza tablica);
-matę magnetyczną;
-farbę i pędzel (my użyliśmy farby tablicowej, ponieważ bardzo dobrze kryje różne powierzchnie. Jeśli wybierzecie farbę akrylową, warto użyć jeszcze podkładu);
-elementy do zdobienia (u nas to głównie tekturki Laserowe LOVE).

Działamy

Na samym początku malujemy puszki i ramkę. Moja córka łaskawie pozwoliła, bym zrobiła to sama. Ona w tym czasie próbowała pokolorować tekturki. Do barwienia tekturowych elementów można użyć tuszu, kredek, pisaków czy mgiełek. Gdy farba schła, wycięłyśmy dziurkaczem trzy paski papieru, którymi okleiłyśmy później puszki.Następnie przycięłam matę magnetyczną do wymiaru szybki z ramki i okleiłam puszki papierem. Ostatecznie przymocujemy je do drewnianej podstawki, ale pan od śrubowania był w pracy.


Mocowaniem tekturek zajęła się córka. Trzy sztuki przykleiłyśmy na organizer, z czterech pozostałych powstały magnesy. Jeden będzie mocował sprawy pilne matematyka, drugi będzie ogarniał chaos artystki.W pracy użyłam:

   

Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz