czwartek, 10 sierpnia 2017

Tips&Tricks - tort weselny

Dzień dobry.
Dzisiaj w ramach cyklu Tips&Tricks chciałabym pokazać Wam jak skleić  krok po kroku ażurowy tort weselny. Uwaga - dużo fotek.

W opakowaniu znajdują się 3 arkusze tekturek:


Klejenie rozpoczynam od dolnego piętra tortu - największego.  Z arkusza nr 3 wycinam największe koło + koło z dziurkami oraz  największe "szczebelki".


Na koło z dziurkami nakładam klej - tak, jak na obrazku poniżej. Drugą połowę smaruję klejem, jak już powkładam połowę szczebelków. Przy wkładaniu szczebelków pomagam sobie szydłem introligatorskim (może być też wykałaczka lub szydełko). Szczebelki są ażurowe i mogą się lekko wyginać - dlatego delikatnie je dociskam.

Gdy już wkleję wszystkie 12 sztuk, przychodzi czas na przyklejenie "wieczka". Delikatnie smaruję klejem górną część i dopasowuję "wieczko" (na arkuszu nr 1 na górze). Najgorzej zacząć, ale jak już się trafi w jedną z dziurek to reszta idzie szybko. Pomagam sobie szydłem. Całość lekko dociskam.
Czas na piętro środkowe. Wycinam szczebelki w średnim rozmiarze. Podstawa tego piętra znajduje się na arkuszu nr 1 na dole. Wykonuję wszystkie czynności jak powyżej.


Wieczko również jest na arkuszu nr 1 w części środkowej.Z pozostałych elementów składamy piętro 3 - najmniejsze. Analogicznie jak wcześniej.


Na samą górę naklejamy ażurowy krążek, który znajduje się na arkuszu 2.


Wszystkie elementy sklejamy ze sobą i mamy gotowy tort:


Teraz pozostało nam go już tylko ozdobić (bądź zostawić w stanie surowym) i wykorzystać np. jako ozdobę exploding boxa. Jesteście ciekawi jak prezentuje się w boxie? Zapraszam na moją inspirację indywidualną.

Pozdrawiam
Agnieszka chanya13


Wykorzystałam:

http://www.laserowelove.pl/pl/p/Tekturka-Tort-azurowy-3-pietra-Rosa-Italia/2200 http://www.laserowelove.pl/pl/p/Klej-Magic-45g-introligatorski-z-aplikatorem/327

1 komentarz: