wtorek, 30 maja 2017

Jak wykonać kartkę z żeglarskim motywem? - tutorial

Witajcie!
Wakacje za pasem, więc dziś zapraszam Was do wykonania prostej kartki związanej właśnie z letnimi klimatami.


Co będziemy potrzebować?
- papier do wycięcia bazy (wymiary 13 x 28 cm);
- dwa arkusze papieru scrap (moja kartka będzie utrzymana w stylu vintage, zatem doskonale sprawdzi się tu papier z kolekcji "Be with me";
- tekturki z kolekcji "Di Mare" "Fale", "Nadmorska przygoda";
- pudry do embossingu;
- tusze distress;
- tusz do embossingu;
- stemple z motywem morskim;
- mgiełka;
- wydrukowane napisy lub odpowiedni stempel;
- kawałki sznurka w naturalnym kolorze;
- nożyczki, linijka, nożyk, mata do cięcia;
- klej, kostki dystansowe;
- nagrzewnica:


Opcjonalnie: pędzelek na wodę, masa MS, foremka gwiazdki, preparat crakle Ranger, stemple kleksy.

Jak wykonać kartkę z żeglarskim motywem?


1. W przypadku tej kartki wyjątkowo zaczynamy od wycięcia i złożenia bazy. Zwykle docięcie bazy i przyklejenie na nią wykonanego i ozdobionego tła zostawiam na koniec. W tym przypadku potrzebujemy jednak postąpić odwrotnie, co znacząco ułatwi nam całą pracę.
Bazę kartki docinamy i składamy wg schematu:


Linie ciągłe to linie cięcia, linie przerywane, to miejsca, w których bigujemy i zaginamy. Wymiary podane są w centymetrach.
A oto złożona baza:


2. Teraz docinamy pierwszą warstwę papieru. Najprościej rzecz ujmując, są to wymiary poszczególnych płaszczyzn kartki pomiejszone o 0,5 cm. Dla ułatwienia na poglądowej fotografii umieściłam już odpowiednie wymiary:


3. W podobny sposób wycinamy kolejną warstwę papieru, ponownie pomniejszając jej wymiary, w stosunku do warstwy pierwszej. Możecie skorzystać z wymiarów podanych na fotce:


4. Teraz zajmiemy się wierzchnią warstwą papieru. Za pomocą moich ulubionych stempli o tematyce żeglarskiej, wzbogaciłam trochę tło, dodając różę wiatrów oraz zarys latarni morskiej:


5. Aby praca nabrała charakteru, postanowiłam dodać chlapnięcia za pomocą mgiełki. Jednak po chwili uznałam, że potrzebuję czegoś bardziej wyrazistego, z pomocą przyszły mi stemple z motywem kleksów:


6. W moich pracach wszystkie krawędzie papieru są cieniowane brązowym tuszem. Bez tego wydają mi się jakieś niepełne. Zatem wytuszowałam wszystkiej elementy tła, a następnie nakleiłam jedne na drugie:


7. Jeśli obszywacie swoje prace, to teraz jest najlepszy moment, aby to zrobić. Poszczególne elementy tła przyklejamy do bazy:


8. Teraz czas na tekturki. Na początek pokryłam je pudrem do embossingu. Użyłam białego oraz brązowego, starając się nieco zróżnicować poszczególne części tekturek. Na samym dole kartki umieściłam tekturkę imitującą wzburzone fale, natomiast żaglówkę dałam w lewym dolnym rogu kartki:


9. Wydrukowane wcześniej napisy podkleiłam prostokątami wyciętymi z papieru bazowego, a następnie umieściłam w pracy na kosteczkach dystansowych:


10. Teraz pozostało nieco "podrasować" całą kompozycję. Żaglówką oraz fale podbarwiłam nieco brązowym tuszem. Na bocznych elementach kartki umieściłam kawałki sznurka, imitujące żeglarskie liny. Dodałam gwiazdki z masy MS, które po pokryciu preparatem crackle fantastycznie sprawdzają się jako rozgwiazdy. Kokardka z cienkiego sznurka umieszczona przy kotwicy, to mały, nieco humorystyczny akcent końcowy:
W pracy wykorzystałam:

        

Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz