środa, 22 marca 2017

Jak ozdobić tekturkę - szybki tutorial w formie filmu

Cześć!

W dzisiejszym poście chciałabym pokazać tutorial w formie krótkiego filmu, który zrobiłam, aby przybliżyć Wam jeden ze sposobów ozdabiania tekturek. O technikach ozdabiania tekturek na naszym blogu pisała już wcześniej Milena. Mój sposób jest małym uzupełnieniem tego tematu, a sama technika jest mało wymagająca i nie trzeba posiadać jakichś specjalnych zdolności, aby uzyskać ten świetny efekt. Zapraszam na film.


Do pomalowania tekturek możecie użyć farb akwarelowych kupionych w zwykłym sklepie papierniczym - pamiętajcie tylko, żeby podczas malowania nie przesadzić z ilością wody. Bardzo może Wam pomóc pędzelek na wodę, który ma własny pojemniczek i sam dozuje ilość wilgoci.

Medium, które nałożyłam na tekturki to Crackle accents firmy Ranger - tworzy ono bardzo efektowną siatkę spękań. Nie musi to być konkretnie ten preparat. Na rynku jest wiele zamienników, które mają również kilka innych właściwości - nadają połysk lub matują wybraną powierzchnię.

Kartkę, na której użyłam tekturki widzieliście już wcześniej, jako inspirację do wielkanocnego wyzwania na naszym blogu - myślę, że na zbliżeniu najlepiej widać efekt, który udało mi się uzyskać.Zachęcam Was do eksperymentowania z technikami zdobień, których tak na prawdę jest bardzo wiele. Własnoręcznie ozdobione tekturki mogą się stać najpiękniejszym elementem pracy, którą stworzycie.

Wykorzystane materiały:

http://www.laserowelove.pl/pl/p/Tekturka-Storczyk-3-szt.-Happy-Easter/1664http://www.laserowelove.pl/pl/p/Papier-do-scrapbookingu-SCL540-ITD-Collection/1782http://www.laserowelove.pl/pl/p/Tekturka-Kroliki-hej-ho-Happy-Easter/1673
http://www.laserowelove.pl/pl/p/Medium-pekajace-Crackle-Accents-59-ml-Ranger/2042

Pozdrawiam,
Basia.

https://watacukrowa.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz